Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
20 maja 2024
Aktualności
Utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy Placu Sejmu Śląskiego
wtorek, 18 sierpnia 2009
    W imieniu organizatorów wielkiego widowiska multimedialnego "Wojciechowi Korfantemu – Rapsod Śląski", które odbędzie się 22 sierpnia o godz. 21:00 na Placu Sejmu Śląskiego, pragniemy poinformować o przewidywanych utrudnieniach w ruchu ulicznym w okolicy miejsca imprezy.
W związku z koniecznością dokonania niezbędnych instalacji technicznych związanych z pokazem laserów, oświetleniem i lokalizacją scen, od dnia 18 sierpnia do 24 sierpnia, zamknięty zostanie teren obejmujący ul. Lompy oraz Placu Sejmu Śląskiego, wraz z przylegającym do niego parkingiem. Obszar ten zostanie odgrodzony i wyłączony z ruchu ulicznego, nie będzie można także korzystać z miejsc parkingowych.

Czytaj całość...
Zespół "Śląsk" Wojciechowi Korfantemu
środa, 05 sierpnia 2009
Artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny po wakacyjnej przerwie powrócili do Koszęcina do intensywnej pracy, przygotowują się do serii koncertów upamiętniających Wojciecha Korfantego, dyktatora III Powstania Śląskiego, działacza narodowego na Śląsku, męża stanu II Rzeczypospolitej Polskiej. Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Warszawie i Katowicach stanowią kulminację wojewódzkich obchodów Roku Korfantego ustanowionego w 70 rocznicę śmierci tego wielkiego Ślązaka.

Image

Czytaj całość...
Premiera "Kantaty Polskie"
środa, 30 kwietnia 2008
Premiera "Kantaty Polskie" - Foto: Dawid Misiak     27 kwietnia, w Kościele pw. Św. Mikołaja w Brzegu Opolskim, odbyła się premiera "Kantat Polskich", w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Koncert odbył się w ramach Międzynarodowego  Festiwalu Muzycznego "EuroSilesia".

Czytaj całość...