Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
20 maja 2024
Aktualności
Utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy Placu Sejmu Śląskiego
wtorek, 18 sierpnia 2009
    W imieniu organizatorów wielkiego widowiska multimedialnego "Wojciechowi Korfantemu – Rapsod Śląski", które odbędzie się 22 sierpnia o godz. 21:00 na Placu Sejmu Śląskiego, pragniemy poinformować o przewidywanych utrudnieniach w ruchu ulicznym w okolicy miejsca imprezy.
W związku z koniecznością dokonania niezbędnych instalacji technicznych związanych z pokazem laserów, oświetleniem i lokalizacją scen, od dnia 18 sierpnia do 24 sierpnia, zamknięty zostanie teren obejmujący ul. Lompy oraz Placu Sejmu Śląskiego, wraz z przylegającym do niego parkingiem. Obszar ten zostanie odgrodzony i wyłączony z ruchu ulicznego, nie będzie można także korzystać z miejsc parkingowych.


     Całość zmian w ruchu ulicznym w okolicy Placu Sejmu Śląskiego w dniach 18 – 24 sierpnia, koordynuje Komenda Miejska Policji w Katowicach, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. Wszystkie wymienione instytucje zapewniają, że uczynią wszystko, by te kilkudniowe zmiany w ruchu ulicznym były jak najmniej dokuczliwe dla mieszkańców Katowic oraz osób odwiedzających miasto. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", któremu powierzono produkcję widowiska "Wojciechowi Korfantemu – Rapsod Śląski", pragnie serdecznie przeprosić za zaistniałe utrudnienia wszystkich mieszkańców Katowic oraz turystów odwiedzających miasto w tych dniach. Mamy nadzieję, że niezwykłość tego wydarzenia oraz ogromny wysiłek organizacyjny, jaki zostanie włożony w jego przygotowanie, zrekompensuje Państwu wszystkie niedogodności.

    "Wojciechowi Korfantemu – Rapsod Śląski" to gigantyczne, multimedialne widowisko z wykorzystaniem najnowszych technik światła i dźwięku. Producentem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", kierownictwo muzyczne objęli Józef Skrzek i dr Izabela Migocz, a reżyserią całości zajmą się Grzegorz Kupiec i Hanna Niemiec. Wśród wykonawców wielkie gwiazdy: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Józef Skrzek, Justyna Steczkowska oraz grupa taneczno - akrobatyczna "Mira – Art". Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Śląskiego, Bogusław Śmigielski.